Salu Horvātijā pilnībā atbrīvos no vienreiz lietojamiem plastmasas izstrādājumiem

Plastmasas piesārņojuma problēma ir aktuāla teju visā pasaulē un mēs esam par to atbildīgi. Ja mums šķiet, ka no tā viena salmiņa, ko izmantosim, iedzerot kokteili, nekāda lielā skāde nebūs, tad iedomājamies, - kas notiek, ja šādi uzskata katrs no 39.488.401 ceļotāja, kas 2018. gadā devās uz Turciju. (šis ir tikai piemērs un skaits izmantots no Travelnews.lv publikācijas par tūrisma statistiku). Neomulīgi, vai ne?

Saskaņā ar Eiropas Komisijas statistiku plastmasa veido vairāk nekā 80% jūras piedrazojuma, tādēļ sperts nozīmīgs solis situācijas glābšanā - 2019. gada 27. martā Eiropas Parlaments apstiprināja vienreizlietojamās plastmasas aizliegumu pēc 2021. gada. Noteikumi attieksies uz produktiem, kas veidot apmēram 70% jūras piedrazojuma. Plastmasas lēnās sadalīšanās dēļ piesārņojuma apjoms jūrās, okeānos un pludmalēs pieaug visā pasaulē. Plastmasas atliekas nonāk jūras dzīvnieku organismos un līdz ar to arī cilvēku barības ķēdē.

Iedvesmojoties no šī lēmuma, atbildīgu un ievērojamu soli spērusi arī Horvātijas sala Zlarina, kas pasludināta par pirmo no vienreiz lietojamiem plastmasas izstrādājumiem brīvu zonu. Šādā veidā vietējās varas iestādes vēlas aktivizēt cīņu pret piesārņojumu un veicināt tūrismu.

Vides aizsardzības un enerģētikas ministrs Tomislavs Ćorićičs (Tomislav Ćorić) Pirms nozīmīgā lēmuma pieņemšanas uzrunā teica: "Vienreiz lietojamās plastmasas izmantošana ir vienkārši jāizskauž no vides, tādēļ Horvātijai ir jāseko labākajai Eiropas un pasaules praksei, lai tā notiktu. Nākotnē vēlamies būt viens no labākajiem piemēriem pasaulē un piesaistīt ceļotājus, kas ciena vidi."

Zlarinas salas pašvaldības pārstāvji, uzņēmēji un privātpersonas parakstījuši hartu, lai aizliegtu vienreiz lietojamu plastmasu. Hartas parakstīšana ir uzņēmumu solījums turpmāk neizmantot vienreiz lietojamos plastmasas maisiņus, šķīvjus, galda piederumus, salmiņus un krūzes, kā arī atbalstīt un popularizēt projektu "Zlarina – sala bez plastmasas" visos kultūras un izklaides pasākumos uz salas.

Zlarinā mīt tikai 200 iedzīvotāji, bet vasarā - tūrisma sezonā tas palielinās līdz pat 40 000 iemītniekiem. Lielais viesu skaits radīja ekoloģiskas problēmas, un salas iedzīvotāji apsvēruši ideju izveidot īpašu plastmasas policijas ekipāžu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.58913112sec.