«Latgales Šmakovkas ceļu» atklās tiešsaistē

24. novembrī plkst. 18.00, Šmakovkas muzeja sociālā tīkla Facebook lapā notiks foto izstādes “Latgales šmakovkas ceļš” atklāšana tiešsaistē.

Latgale jau izsenis iemantojusi Latgales viesmīlīgākā reģiona statusu: latgaliešu saimnieces tur godā senču tradīcijas,  katru viesi dāsni palutinot ar gardu maltīti un pacienājot ar reģionam raksturīgiem dzērieniem, tostarp, alkoholisko dzērienu – šmakovku. Tas šobrīd ir  ne tikai kulinārā mantojuma un gastronomiskā tūrisma, bet arī par latgaliešu nemateriālā kultūras mantojuma savdabīga un neatņemama sastāvdaļa. Pašdarinātajam alkoholam Latgales gastronomiskajās tradīcijās ir būtiska nozīme.

Latgalē darbojas vairāki uzņēmēji, kuri oficiāli nodarbojas ar mājās ražotā stiprā alkoholiskā dzēriena - šmakovkas ražošanu. Katram uzņēmumam ir sava misija, sava koncepcija, kas tos padara neatkārtojamus un autentiskus, kā arī kopumā papildina piedāvājumu klāstu un paaugstina Latgales reģiona tūrisma potenciāla konkurētspēju.

Pateicoties  A/S “Latvijas valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Latgales kultūras programma 2020 finansiālajam atbalstam, projekta “Gastronomiskais tūrisma maršruts “Latgales šmakovkas ceļš”” ietvaros, ir tapusi fotoizstāde “Latgales Šmakovkas ceļš”. Te vienkopus tikuši apkopoti visi lielākie Latgales kulinārā mantojuma popularizētāji un tradicionālā dzēriena ražotāji. Projekta mērķis ir vietējos iedzīvotājos un tūristos rosināt interesi par šmakovkas dzērienu kā Latgales nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma un gastronomiskā tūrisma komponentu sastāvdaļu.

Jāatzīst, ka alkohols vienmēr ir bijis stereotipiem apvīta tēma. Lai lauztu mainītu stereotipus un radītu priekšstatu par šmakovkas dzērienu kā neatņemamu Latgales kulinārā mantojuma un reģiona nemateriālā kultūras mantojuma sastāvdaļu ir nepieciešams veikt izglītojošas aktivitātes. Ar to palīdzību sabiedrība gūtu plašāku informāciju ne tikai par pārmērīgas alkohola lietošanas negatīvajām sekām, bet arī izprastu šmakovkas dzēriena lomu Latgales reģiona tradīcijās un kulinārajā mantojumā.

Šmakovkas muzejs Daugavpilī popularizē šmakovkas dzērienu kā vienu no nozīmīgākajiem Latgales kulinārā mantojuma produktiem. Savstarpēji ar citiem tūrisma objektiem Latgalē, kuri ir saistīti ar šmakovkas dzērienu, radās ideja izveidot gastronomiskā tūrisma maršruta “Latgales šmakovkas ceļš” karti, kopējo tūrisma maršrutu, kas tiks publicēts vietnēs www.visitdaugavpils.lvwww.smakovka.lv.  Projekta ietvaros tapusi arī fotoizstāde “Latgales šmakovkas ceļš”. Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī un epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, izstādes atklāšana notiks attālināti tiešsaistē Šmakovkas muzeja Facebook lapā.

Izveidotais gastronomiskais tūrisma maršruts un fotoizstāde tiks izmantota Šmakovkas muzejā, “Latgolys Šmakovka” muzejā Malnavā, “Šmakoukas muzejs” Gaigalavā, “Šmakovkas labaratorija” Silenē, Aglonas maizes muzejā, Kandžas muzejā Kaunatā un Latgales kulinārā mantojuma centrā Krāslavā atpazīstamības veicināšanā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Labi būt pavasarī - Bauskas novadā! Bauskas TIC
Izdots jaunais kultūras un tūrisma ceļvedis „Labi būt Bauskas novadā” - aplūko un iedvesmojies brīvdienām! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.03.2024 - 01.04.2024 Skati Bauskas tūrisma objektus Lieldienās! Bauskas TIC
Lieldienu darbalaiks galvenajos tūrisma objektos. | Skatīt vairāk
Heršela grupas izstāde “Ciano mistērijas” Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
No 5. marta līdz 14. aprīlim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma Heršela grupas darbu izstāde cianotipijas tehnikā. | Skatīt vairāk
Aicina uz putnu vērošanas ekskursiju Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
7.aprīlī, pulksten 9.30 no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalma sāksies velo ekskursija “Braucam vērot putnus”. Pieteikšanās 63005447 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.96201515sec.